Понедельник, 25 октября 2021   Подписка на обновления  RSS  Письмо редактору
Щодо допомоги Німеччини по забезпеченню житлом переселенців
12:57, 23 апреля 2020

Щодо допомоги Німеччини по забезпеченню житлом переселенців


Коли почалися перемовини щодо допомоги?
4 листопада 2016 р. під час українсько-німецьких перемовин про співробітництво задля розвитку між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина було узгоджено надання допомоги на загальну суму 72 000 000 Євро, з них 25 500 000 Євро на проєкт «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб».

Однак, до вересня 2019 року проєкт так і не перейшов до стадії реалізації. З перших днів роботи в Мінветеранів ми поставили за мету якомога швидше запровадити іпотечні програми для переселенців. Зокрема за рахунок донорів. За кілька місяців було погоджено текст міжурядової угоди з німцями та профільними міністерствами. У зв’язку зі зміною Кабміну текст угоди пройшов перепогодження та вчора був затверждений Урядом.

Що далі?
Далі угода буде підписана представниками України та Федеративної Республіки Німеччина, а потім ратифікована Верховною Радою. Паралельно німецька сторона обирає фанансову установу, яка буде реалізовувати програму.

Чи буде Держмолодьжитло реалізовувати програму?
Німецька сторона самостійно обирає фінустанову для реалізації проєкту. В 2019 році Мінветеранів направило лист с проханням розглянути Держмолодьжитло для реалізації програми. Наразі, така можливість розглядається та проводиться міжнародний аудит цієї установи. Якщо, буде обрано саме Держмолодьжитло, то є велика ймовірність що буде дофінансовано пілотний проєкт «Іпотека під 3%» та збережеться черга.

Терміни реалізації?
При оперативних діях всіх зацікавлених сторін, програма може почати працювати до кінця року. Умови карантину в обох країнах можуть внести корективі.

Наразі правонаступником Мінветеранів по цій бюджетній програмі є Мінреінтеграції. Саме це профільне міністерство буде займатися реалізацією програми.

Об авторе: admin


© 2021 Ресурс для переселенцев