Понедельник, 24 января 2022   Подписка на обновления  RSS  Письмо редактору
Всеукраїнська акція #ЖитлоДляВПО — 08.09.2020 з 11:00 за адресою: м. Київ, вул. Банкова, 11
4:40, 07 сентября 2020

Всеукраїнська акція #ЖитлоДляВПО — 08.09.2020 з 11:00 за адресою: м. Київ, вул. Банкова, 11


В рамках всеукраїнської акції #ЖитлоДляВПО 08.09.2020 р. з 11:00 за адресою: м. Київ, вул. Банкова, 11, Офіс Президента України, активною групою внутрішньо-переміщених осіб відповідно до ст. 39 Конституції України проводиться безстрокова акція (у формі мітингу) щодо захисту прав на житло внутрішньо переміщених осіб із зони АТО.

Наші основні вимоги та пропозиції до влади України –

 1. Реальне фінансування з державного бюджету вже діючих житлових програм для ВПО до кінця 2020р. відповідно до –
  -Постанови КМУ від 27 листопада 2019 р. № 980 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла»
  -«Порядку надання державної підтримки та забезпечення громадян доступним житлом та Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла», затверджених Постановою КМУ від 10 жовтня 2018 р. № 819 із змінами, затвердженими постановою КМУ від 28 жовтня 2019 р. № 895
  -Постанови КМУ від 26 червня 2019 р. № 582 «Про затвердження Порядку формування фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб і Порядку надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб»
 2. Створення на державному рівні за активною участю представників з числа ВПО нової робочої групи або координаційної ради з питань забезпечення житлом ВПО та координації дій з профільними міністерствами та Кабінетом міністрів України.
 3. Альтернативні (додаткові) вимоги до влади України (в рамках сумісної взаємодії з предстаниками ВПО) –

-Розробка та розвиток і впровадження окремої загальнодержавної програми «Тимчасового житла для ВПО» на загальнодержавному рівні.

-Надання в постійне користування земельних ділянок державної власності для новостворених кооперативів, метою яких є самостійне будівництво за власний рахунок житла для ВПО на наданих для цих цілей земельних ділянках.
-Сумісна з владою сумісна розробка та впровадження додаткових (альтернативних) шляхів вирішення житлових проблем ВПО, наприклад – використання можливостей залучення інвестицій (приватних, корпоративних, державних, міжнародних) для добудови наявних та покинутих будівельних майданчиків та проблемних «недобудов» для будівництва житла для ВПО

-Скоординована з владою сумісна робота з представниками ВПО (в межах нової робочої групи (координаційної ради з питань забезпечення житлом ВПО) щодо активного залучення в Україну міжнародних донорів, які зацікавлені в наданні цільової допомоги на будівництва житла для ВПО в Україні (або в іншій спосіб підтримки житлових програм та можливостей отримання власного житла для ВПО).

-Сумісний з владою України контроль представниками ВПО (в межах нової робочої групи (координаційної ради з питань забезпечення житлом ВПО) за отриманням та цільовим використанням передбачених Законом Міністерству з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України передбачено фінансування за бюджетною програмою КПКВК 3901610 «Надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам» в обсязі 485,1 млн. гривень в 2020р.

-Сумісний з владою України контроль представниками ВПО (в межах нової робочої групи (координаційної ради з питань забезпечення житлом ВПО) за отриманням та цільовим використанням грошових (грантових) коштів наданих за угодою між Урядом Федеративної Республіки Німеччина та Урядом України (проект «Житлові приміщення для ВПО») на загальну суму 25.5 млн. ЕВРО.

Об авторе: admin


© 2022 Ресурс для переселенцев