Четверг, 20 января 2022   Подписка на обновления  RSS  Письмо редактору
За грантом від Німеччини переселенці зможуть взяти кредит на житло у будь-якому регіоні України
8:37, 05 мая 2021

За грантом від Німеччини переселенці зможуть взяти кредит на житло у будь-якому регіоні України


За умовами гранту, який Уряд Німеччини надає Україні для кредитування житла для переселенців, люди можуть купити житло у будь-якому населеному пункті України.

Про це в етері Громадського радіо заявив голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний.

«Внутрішньо переміщені особи можуть зареєструватися для отримання кредиту у будь-якому регіоні України. Це обов’язково має бути введене в експлуатацію житло, може бути вторинний ринок.

Враховуючи специфіку Луганської та Донецької областей, ми не обмежуємо тут, як в інших програмах, об’єкт кредитування 20-річним терміном. Це можуть бути квартири та будинки, побудовані не більше, ніж 35 років тому»,  — пояснив Сергій Комнатний.

Він зазначив, що німецька сторона через свого консультанта контролюватиме весь процес надання кредитів.

Нагадаємо, 28 квітня уряд України затвердив порядок надання пільгових іпотечних кредитів внутрішньо переміщеним особам коштом гранту у розмірі 25,5 млн євро, що надав Уряд Німеччини через Кредитну Установу для Відбудови (KfW).

За цією програмою кредити внутрішньо переміщеним особам надаватимуться на термін до 20 років під 3% річних із розрахунку 63 кв. м загальної площі на сім’ю, виходячи з нормативної площі житла (21 кв. м загальної площі на особу і додатково 10,5 кв. м на сім’ю).

Об’єктами кредитування можуть бути квартира у багатоквартирному житловому будинку або одноквартирний житловий будинок за умови, що вони прийняті в експлуатацію не більш ніж 35 років тому чи реконструйовані не більш ніж 25 років тому.

Для участі у програмі буде сформований окремий реєстр на базі чинних, які ведуть регіональні управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву. При цьому громадяни, які вже включені до реєстрів для участі в інших програмах, не будуть виключені з них до моменту фактичного отримання кредиту.

Об авторе: admin


© 2022 Ресурс для переселенцев