Четверг, 20 января 2022   Подписка на обновления  RSS  Письмо редактору
ЧОМУ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ПІД ХАРКОВОМ УЖЕ ТИЖДЕНЬ ЖИВУТЬ БЕЗ СВІТЛА
5:39, 27 мая 2021

ЧОМУ ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ПІД ХАРКОВОМ УЖЕ ТИЖДЕНЬ ЖИВУТЬ БЕЗ СВІТЛА


Вже тиждень під Харковом без електрики живуть переселенці. 14-ро людей вимушені готувати їжу на багатті у дворі. Люди від початку бойових дій живуть у будівлі районного центру туризму. Нині його передають на баланс міста. Електрику вимкнули через відсутність договору з енергетиками.

Районні та міські чиновники кажуть: будівля не призначена для життя. Людям не раз пропонували переїхати. Натомість переселенці та волонтери стверджують: пропоновані умови не підходять для інвалідів та пенсіонерів, яких тут – більшість. Подробиці дізнавались журналісти «5 каналу».

Мама дворічного Сашка виїхала зі Стаханова на Луганщині на початку бойових дій. Тоді Юлії було 14 років. Тікала разом із мамою та сестрою. Та вже сім років живе в цьому будинку в Чугуєві під Харковом.

«Поміняли вікна, коли приїхали, були дерев’яні, двері дерев’яні, пліснява на стінах була. Волонтери міняли вікна, двері. Зробили краще, ніж було», – розповідає переселенка Юлія Поклад.

2014 року районний центр туризму відкрили для переселенців. Нині тут постійно живуть 14 людей, здебільшого пенсіонери та інваліди. Від початку тижня в центрі немає електрики.

«Тут усе на електриці. Вчора чай гріли тут. Картоплю тут пекли, якось намагались приготувати обід для всіх», – зауважує волонтер Ірина Базарова.

Проблеми в центру виникли вже давно. 2016 року райрада скасувала власний дозвіл на проживання тут переселенців. 5 років тривали суди щодо їх виселення. Врешті суд залишив позов без задоволення. Попри жахливі умови, люди кажуть, іти їм нікуди.

«Щоб квартиру винаймати, це тільки 6 тисяч віддати власнику, це не рахуючи комунальних, і поїсти, і одягнутися», – каже переселенець Данило.

Із переселенцями волонтерка Ірина Базарова від початку бойових дій. Допомагала вивозити їх з-під обстрілів. Нині опікується центром.

«Складність цієї будівлі в тому, що вона знята з балансу. Вона в процесі передачі райради в ОТГ, і ОТГ ще не прийняли на баланс, у зв’язку з цим немає, відповідно, якогось відділу, який би відповідав за це приміщення. Відповідно, немає договорів з РЕМ (регіональні електричні мережі, – ред.), тому відключили електрику», – розповідає Ірина Базарова.

Центр досі на балансі райради, каже міська голова Чугуєва телефоном. А от його мешканці, мовляв, самі відмовлялися переїхати до нового житла.

«Не раз ми їм пропонували переселити в нормальні умови, щоб можна було жити з дітьми. Але вони, невідомо з якої причини, відмовляються», – зауважує Чугуївський міський голова Галина Мінаєва.

Пропоновані варіанти не підходили для інвалідів, кажуть волонтери. Стверджують: люди погодяться на соціальне житло, бажано в Чугуєві, адже тут вони будували життя 7 років.

Чиновники замість будинку туризму пропонують надати відремонтовані гуртожитки. Щоправда, в інших райцентрах. Щодо останньої пропозиції від райради волонтери й переселенці поки що не відповіли.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харківська область, «5 канал»

Об авторе: admin


© 2022 Ресурс для переселенцев