Четверг, 20 января 2022   Подписка на обновления  RSS  Письмо редактору
Розенко розповів, як вирішити проблему пенсій для переселенців з Донбасу
4:45, 31 мая 2021

Розенко розповів, як вирішити проблему пенсій для переселенців з Донбасу


Питання заборгованості з виплати пенсій вимушеним переселенцям з Донбасу можливо буде вирішити лише після повної реінтеграції ОРДЛО

Таку думку висловив в ефірі телеканалу «Україна 24» колишній віце-прем’єр України Павло Розенко, коментуючи намір Кабміну погасити 11 млрд гривень боргу з виплати пенсій переселенцям з Донбасу, передає Depo.Донбас.

«Розділімо на дві категорії цю проблему. Перша, це вимушені переселенці, які переїхали на підконтрольну Україні територію, тут постійно мешкають. Це одна категорія людей. Для них мають виплачуватися вчасно і в повному обсязі всі соціальні виплати плюс додаткові соціальні програми, які існують в Україні. Інша категорія громадян — це ті люди, які мешкають на окупованій території нашої держави, і доступ до соціальних послуг з боку України в них явно обмежений. Вирішення їхніх питань можна здійснити після повної деокупації України та відновлення територіальної цілісності нашої держави», — заявив екс-віце-прем’єр.

На думку Розенка, «рецептів успішного проведення соціальної політики на окупованій території без відновлення територіальної цілісності України немає».

«Якщо уважно подивитися цю постанову, вона не повертає пенсії людям, які живуть на окупованій території. Вона повертає тим людям пенсії, які вимушені переселенці, проживають тут, і яким з певних причин затримувались або припинялися виплати. Це одна категорія людей. Також поширюється на категорію людей, які померли на окупованій території й не були вимушеними переселенцями. Є ще третя категорія, яка не визнавала себе переселенцями, не отримувала довідку, але це невелика категорія громадян», — зазначив він.

За словами екс-віце-прем’єра, ця постанова Кабміну діятиме лише в одному випадку – «лише за наявності в державному бюджеті відповідного фінансування, в чому я особисто сумніваюся».

«Я думаю, що поки не буде вирішено питання повної реінтеграції, ця постанова залишиться тільки постановою», — заявив Розенко.

Раніше екс-міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна може остаточно втратити ОРДЛО.

Об авторе: admin


© 2022 Ресурс для переселенцев