Четверг, 20 января 2022   Подписка на обновления  RSS  Письмо редактору
Резолюція Мітингу “За наші і ваші права” Київ, 14 червня 2016 року
15:17, 14 июня 2016

Резолюція Мітингу “За наші і ваші права” Київ, 14 червня 2016 року


8 червня Кабмін Кабінету міністрів України остаточно закріпив дискримінацію внутрішньо переміщених осіб (далі — ВПО), проголосувавши за проект постанови №365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249110200

Уряд вніс  зміни до постанови № 637 від 5 листопада 2014 року, яка регулює порядок здійснення соціальних виплат (в тому числі – пенсії) ВПО та затвердив два порядки: Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам і Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування.

Затверджені зміни не обговорювались із представниками інститутів громадянського суспільства, не пройшли експертизу щодо наявності дискримінаційних положень, а також порушують Конституцію України та чинне законодавство.  

Зокрема, зміни передбачають:

  • створення місцевими держадміністраціями Комісій, які матимуть повноваження призупиняти та відмовляти в призначені соціальних виплат (в тому числі і пенсій). Це суперечить Конституції, адже пенсії мають виплачуватися всім громадянам України;
  • створення мобільних груп з представників МВС, ДМС, СБУ, Нацполіції та Пенсійного фонду, які можуть здійснювати додаткові перевірки ВПО із складанням Акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї;
  • в разі “призупинення” виплат за результатами перевірок, а потім їх поновлення, першу виплату після призупинення особа отримає тільки через два місяці після рішення Комісії. Повторне призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеній особі у випадку їх припинення можливе лише через шість місяців. Таким чином уряд хоче економити на своїх громадянах.

Механізми контролю за соціальними виплатами для ВПО не повинні відрізнятися від механізмів контролю для всіх інших громадян України, інакше — ми дискримінуємо певну категорію населення. Є тільки один вид виплати, який призначається виключно ВПО — адресна грошова допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Контроль за отриманням цієї виплати може здійснюватись додатково, але виключно соціальними працівниками, без залучення правоохоронних органів.

Тому ми, учасники мітингу “За наші і ваші права” вимагаємо від Уряду:

  1. Припинити дискримінацію внутрішньо переміщених осіб.
  2. Скасувати зміни до Постанови №637 в запропонованому урядом форматі.
  3. Доопрацювати зміни до постанов відповідно до пропозицій громадських організацій (додаються);
  4. Всі проекти нормативно-правових актів, що стосуються ВПО та громадян, які проживають на тимчасово окупованій та непідконтрольній територіях, затверджувати виключно після проходження відкритої процедури  громадського обговорення.
  5. Розробити та впровадити державну стратегію щодо внутрішньо переміщених осіб та мешканців тимчасово окупованих територій із залученням до процесу розробки представників громадських організацій.

Об авторе: admin


© 2022 Ресурс для переселенцев