Понедельник, 25 октября 2021   Подписка на обновления  RSS  Письмо редактору
Парламентаризм по новому, або  як зараз влада працює
11:43, 27 июля 2016

Парламентаризм по новому, або як зараз влада працює


18-19 липня 2016 року громадська організація «Інтернюз-Україна» в рамках програми USAID РАДА, що реалізується Фондом Східна Європа, провела першу Парламентську конференцію та запросила до участі представників регіональних засобів масової інформації.

На прес-конференції Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, у всіх присутніх була можливість задати свої нагальні запитання і отримати вичерпні відповіді. Андрій Володимирович розповів про процедури закупівель для потреб Української армії, про право Державної прикордонної служби вести контррозвідувальну діяльність. Побіжно проінформував про підтримку українських воїнів та їх сімей та сприяння працевлаштуванню учасників бойових дій.

Торкнулися і судової реформи та перші кроки до чесних судів, та переатестації усіх без виключення суддів. Боротьбу з корупцією , моніторинг способу життя чиновників та відповідальність, декларації про доходи. Нагадали про рівність перед законом, де усі є рівними та посилення покарання за водіння у нетверезому стані.

Також про перейменування понад 1000 населених пунктів , 20 районів, 2-а обласних центри Дніпропетровськ-Дніпро, Кіровоград-Кропивницьк, Артемівськ-Бахмут, Дніпродзержинськ-Кам’янське, Комсомольськ-Горішні Плавні, Цюрюпинськ-Олешки.

Почули і про розширення Українського контенту та частки музичних творів українською мовою в ефірі не менше 35% і забов’язання ведучих радіопрограм вести українською мовою не менше 60% добового обсягу програм.

Верховна Рада України 8-го скликання 4-ї сесії турбується і питаннями захисту прав Кримськотатарського народу. Виступає з вимогою деокупації Криму та припинення порушення прав окупантом прав людини і свобод громадян Криму, зокрема прав кримських татар як корінного народу України.

Про розвиток вітчизняної економіки і її прозорість та фінансових публікацій на сайті. Соціальний захист громадян та можливість абітурієнтів з окупованих територій вступати до вищів , розташованих на території Луганської та Донецької областей без ЗНО на основі загального конкурсу.

Парламент йде назустріч людям. Залучає громадян до евроінтеграційних, парламентських процесів, контролю та звітності парламенту, розвитку і впровадженню нових технологій та іновацій. Ми йдемо до реформування Українського Парламенту, переходу на електронні форми роботи, просування етичних стандартів та підтримку міжнародного діалогу.

У запрошених журналістів була можливість поспілкуватися з Народними депутатами, проговорити поточний стан справ і способи виходу з кризи. Також дізнатися про модельні округи і як там працюється та які переваги в комунікації для громадян існують. Вважаю, що подібні заходи говорять про відкритість влади і бажання бути прозорою, але цього не достатньо. Без активності самих громадян, які чомусь зараз потроху втрачають пильність, сьогоднішній владі на мій погляд буде важче впроваджувати реформи, які вони декларують і хочуть провести. Тож давайте разом будувати нову країну і не лише спостерігати, як все відбувається, але і надавати належну допомогу по своїй можливості в провадженні змін на краще. Ми всі на це чекаємо, але тільки разом і системно.

Вадим Алтухов.

Об авторе: admin


© 2021 Ресурс для переселенцев