Четверг, 20 января 2022   Подписка на обновления  RSS  Письмо редактору
РОЗПОЧАЛИ РОБОТУ ОСВІТНІ ЦЕНТРИ «КРИМ-УКРАЇНА» ТА «ДОНБАС-УКРАЇНА»
7:52, 12 июня 2020

РОЗПОЧАЛИ РОБОТУ ОСВІТНІ ЦЕНТРИ «КРИМ-УКРАЇНА» ТА «ДОНБАС-УКРАЇНА»


9 червня 2020 року розпочали роботу освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», звернувшись до яких вступники з тимчасово окупованих територій можуть вступати до українських університетів без ЗНО. 

Цього року вступники з тимчасово окупованих територій можуть вступити в українські ЗВО за спрощеною процедурою без складання ЗНО. За такою процедурою вони мають можливість вступити до понад 100 навчальних закладів, на базі яких діють освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна».

«Мета Уряду  –  забезпечити всіх українців, які проживають на тимчасово окупованій території максимально зручною та простою можливістю доступу до якісної та сучасної освіти», – зазначила заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Інна Голованчук.

Працівники освітніх центрів уже приступили до роботи. Вступникам потрібно лише обрати спеціальність і заклад освіти, куди б вони хотіли вступати, та звернутись до освітнього центру в цьому закладі між 9 червня та 23 жовтня 2020 року. Контакти центрів розміщені на сайті Міністерства освіти і науки.

Для вступу мешканцям тимчасово окупованих територій не обов’язково мати український паспорт, достатньо мати свідоцтво про народження. А вступники, які не мають українського документа про освіту, можуть отримати його через освітній центр, який направить їх у школу при освітньому центрі для складання двох іспитів державної підсумкової атестації з української мови та історії України. Також їм потрібно буде скласти один вступний іспит, який встановлює заклад вищої освіти.

Міністерство освіти і науки спільно з профільним комітетом Верховної Ради працює над тим, щоб законодавчо забезпечити квоту-2 для всіх вступників з тимчасово окупованих територій у кожному  закладі, де працюватимуть освітні центри. Зараз квота-2 доступна лише для вступників із Криму. 

Крім того, Уряд докладає зусиль для того, щоб усі бажаючі вступники з тимчасово окупованих територій мали можливість здати ЗНО та здобувати освіту в українських закладах вищої освіти. У разі неможливості потрапити на основну сесію ЗНО вступники зможуть взяти участь у додатковій сесії незалежного оцінювання, яка відбудеться в липні. Крім того, нагадуємо, що на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення, яке дозволяє вступникам, які їдуть на підконтрольну Україні територію для участі в ЗНО, не проходити обсервацію. Аналогічні послаблення розповсюджуються і на одну супроводжуючу вступника особу. Всі вони за наявності відповідних документів матимуть можливість перетину лінії розмежування.

«Спрощені умови вступу забезпечують право усіх українців з тимчасово окупованих територій на доступ до якісної української освіти. Цього року Міністерство освіти і науки розширило мережу освітніх центрів і надало можливість випускникам із окупованих територій обирати для вступу будь-який з понад 100 закладів вищої та фахової передвищої освіти», – зазначив заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний.

Об авторе: admin


© 2022 Ресурс для переселенцев