Понедельник, 25 октября 2021   Подписка на обновления  RSS  Письмо редактору
Перевірки вимушених переселенців з Донбасу та Криму від Мінсоцполітики: обіцянки та реальність
8:09, 19 июля 2016

Перевірки вимушених переселенців з Донбасу та Криму від Мінсоцполітики: обіцянки та реальність


19 липня   ІА Інтерфакс відбулася прес-конференція на тему: Перевірки вимушених переселенців з Донбасу та Криму від Мінсоцполітики: обіцянки та реальність.

Сьогодні Комітет ВРУ з прав людини, громадські діячі та правозахисники отримують тисячі сигналів від людей, несправедливо постраждалих від Мінсоцполітики, яке перетворилося в караючий орган для вимушених переселенців з Донецької, Луганської областей і Криму.

Постановою Кабінету Міністрів №365 від 8 червня затверджено новий порядок призначення соціальних виплат вимушеним переселенцям та посилено проведення перевірок відомостей про фактичне місце проживання переселенців і складання акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

Виконання постанов КМУ #365/637 повністю провалено Міністерством соціальної політики України через відсутність механізму реалізації, а значить, фактично з 20 липня 2016 року буде припинено всі соціальні виплати і пенсії  ВПО (вимушено переміщеним особам), а це близько 1 млн  700 тисяч людей.  Так, за офіційними даними на даний момент тільки 30 тисяч переселенців пройшли перевірку.

Співробітники служб соціального захисту населення працюють на знос і не справляються, до того ж перевірки проводяться  за рахунок позбавлення соціальних послуг місцевого населення, що лише поглиблює громадянський конфлікт у суспільстві.

«На тлі масово перетворених соціальних виплат і пенсій, а так само в рази піднятою оплати комунальних послуг ВПО в чисельності 1 700 000 громадян України будуть просто змушені повернутися на тимчасово непідконтрольні Україні території», — зазначив правозахисник, координатор громадського руху «Земляки» Геннадій Борисичев.

У ході прес-конференції учасники проаналізували неузгодженість правових позицій державних служб щодо вимушено переміщених осіб.

 «У заручниках опинилося близько 1 мільйона 700 тисяч громадян України. Люди змушені повертатися. Міністерство зобов’язане ініціювати скасування ухвалив в частині перевірок і розробити ефективний механізм щодо відновлення виплат або піти у відставку як недієздатне» — таку думку висловив представник громадського руху «Земляки» Денис Вергасов.

Також учасники обговорили план дій щодо вирішення ситуації і адекватної соціальної політики, а також запропонували Мінсоцполітики реальні механізми захисту прав громадян України – внутрішніх переселенців з Донбасу і Криму. Крім того, представники громадського руху «Земляки», які входять до складу робочої групи при Мінсоцполітики, розказали про свою позицію щодо ефективності дій робочої групи і Міністерства соціальної політики.

«За місяць роботи в групі при Мінсоцполітики, коли відбулося 4 засідання, ми не отримали конкретних відповідей. Ситуація залишається критичною. Ми вимагаємо від Мінсоцполітики визнати, що вони провалили виконання перевірок. Для цієї роботи у них просто не вистачило кадрів» — зазначив голова громадської організації «Соціальна молодь» Андрій Тимошенко.

З огляду на соціальну політику Міністерства, держава незацікавлена у знаходженні механізмів захисту прав вимушених переселенців з Донецької, Луганської областей і Криму.

«Ми пропонуємо Міністерству соціальної політики виступити ініціаторами скасування в КМУ даних перевірок комісіями, так як Україна не має матеріальної і людської бази для реалізації постанов, не порушуючи конституційних прав громадян», — таку думку висловив у ході прес-конференції правозахисник Геннадій Борисичев.

Учасники: Геннадій Борисичев — правозахисник, координатор громадського руху «Земляки»;

Андрій Тимошенко – голова громадської організації «Соціальна молодь»;

Денис Вергасов – представник громадського руху «Земляки»;

Лариса Володимирівна Конох – пенсіонер-переселенець, яка зіштовхнулася зі складностями нової політики Мінсоц.

 

Довідкова інформація

ГО «Громадський Рух «ЗЕМЛЯКИ» — об’єднання людей, які відстоюють та захищають права ВПО та жителів Донбасу перед центральними органами влади України. Громадський Рух фактично утворено з початком бойових дій на Донбасі із числа волонтерів. Налагодив співпрацю за півтора роки між собою та разом подолав багато життєвих перепон допомагаючи людям, волонтери вирішили об’єднатися у громадських рух з метою вирішення проблем Донбасу у контексті оздоровлення всього живого організму, який має назву — Україна! Юридично громадських рух було зареєстровано у жовтні 2015 року.
До складу організації входять 127 осіб, а осередки руху представлені вже у 7 містах України.
До історії питання

«Коли вимушені переселенці терплять приниження, бігаючи по кабінетах, то я цього не розумію. Я був в Маріуполі і зустрічався з людьми, вони мені розповідали, як вони бігають, випрошують друку і довідки. Ми зараз це питання врегулюємо », — сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман 8 червня 2016 року. Тоді прем’єр звернувся до місцевих чиновників апарату із закликом допомогти вимушеним переселенцям і не створювати додаткових перешкод.

Об авторе: admin


© 2021 Ресурс для переселенцев